LAKTÁTOVÁ KŘIVKA

Vyšetření laktátové křivky na běžeckém trenažeru

Služba je vhodná pro úplné začátečníky i pokročilé běžce a dále pro všechny sportující, kteří chtějí zhubnout nebo nabrat kondici.

Služba obsahuje:

  • Vyšetření laktátové křivky
  • Osobní konzultaci výsledků vyšetření - "Zeptejte se na vše, co vás o běhání zajímá."
  • Vyšetření lze rozšířit o klidové i zátěžové EKG !!!
  • CENA: 2200,-


Výstup z vyšetření laktátové křivky na běžeckém trenažeru

Praktický tip:

Vlastní test trvá cca 30 minut. Kromě sportovního oblečení si s sebou vezměte i věci na osprchování. Vyšetření provádíme i v odpoledních a večerních hodinách! Vyšetření není vhodné za zvýšené únavy, před vyšetřením doporučujeme standardní výživový i pitný režim.

Osvědčená metoda, díky které se stane váš trénink efektivním. Výsledky vyšetření nám pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste skutečně spalovali tuky nebo zvyšovali kondici a zbytečně se jen netrápili. Vyšetření probíhá na běžeckém (StarTrac) trenažeru. Zatížení se postupně zvyšuje (zpravidla 6 intervalů - rozhodně ale ne do maxima). Na jednotlivých stupních zatížení se zaznamenává vaše tepová frekvence a hodnota krevního laktátu z odebrané krve z ušního lalůčku. Krevní vzorek je okamžitě po odběru analyzován špičkovým přístrojem Biosen c-line. Hodnota krevního laktátu i glukózy je tak známa již přibližně po 30 vteřinách, tedy hned na začátku dalšího stupně zatížení, což umožňuje eliminaci zbytečně vysoké intenzity zatížení v průběhu testu. Pro odběr skutečně stačí jen minimální množství krve, a proto se jedná o bezbolestnou metodu. Po skončení testu vám z naměřených hodnot vytvoříme laktátovou křivku a doporučíme optimální tréninkové zóny.


Vyšetření lze doplnit o klidové i zátěžové EKG !!!

Součástí vyšetření je bezplatná analýza tělesné skladby na přístroji JAWON ioi 353 - ukázka výstupu

Ještě kousek a jste u nás

                     Vyplňte prosím formulář a my se vám ozveme zpět s návrhy termínů. Děkujeme.

Reference našich klientů

"Přišel den "D", kdy mě čekal zátěžový test. Jela jsem na tento test v rozpacích, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Pás nevyhledávám, raději běhám v přírodě a nevěděla jsem, jak to zvládnu. Příchod do studia mě velmi oslovil. Prostředí a personál byly nad mé očekávání. Super přístup všech, krásné prostředí. Konzultace před vlastním testem mě uklidnila. Byla jsem vyzpovídána a šlo se na test. Nejdříve jsem na páse šla rychlejším tempem. Po 4 minutách se měnila rychlost na km do určitého maxima, které zvládnu. V některých chvílích mi do zpěvu nebylo. Byla jsem ale mile překvapená, že v průběhu testu bylo kladné hodnocení, povzbudivý přístup a snažila jsem se jít na max, ale né do úplného vyčerpání. Po 24 minutách mě vysvobodili a mohla jsem vydechnout. Po zhodnocení testu mi bylo vše krásně a přehledně vysvětleno. Nyní vím, kde ubrat, kde zabrat a jak docílit vlastních cílů. Za tento test jsem velmi ráda, jelikož teď vše půjde správným směrem a těším se na můj posun v běžeckém maratonu."

A. B.


"Zátěžový test u Mgr. Aleše Tvrzníka ve Vital Praha byl po všech stránkách velký zážitek. Samotný test začal analýzou složení těla na speciálním přístroji. Váha, minerály, měkká tkáň bez tuku, tělesný tuk, celková energetická spotřeba a biologický věk. Výsledek - skládám se hlavně z vody, mohu se cítit o 5 let mladší a mám víc jíst. Pokračovalo se na běžeckém pásu. 8 běhů po 4 minutách s minutovou pauzou na odebrání kapilární krve z ušního lalůčku. První běh začal rychlostí 6 min/km a další se zrychlovaly až na 3:32 min/km. Normálně na pásu neběhám, a tak jsem byl překvapený, že jsem si vlastně udělal osobák na kilometr. Asi v půlce testu mi došla krev z levého ušního lalůčku a pro paní doktorku nastala bitva vydolovat alespoň kapku z pravého. Zvládla to skvěle a v testu se mohlo pokračovat. Pravda, do této chvíle jsem netušil, že z běžeckého tréninku bolí i uši. Ve výsledku jsem získal řadu důležitých informací - vím, kde mám laktátový práh, v jakém rychlostním a tepovém pásmu se pohybuji, když spaluji aerobně cukry, kdy se přesouvám do pásma smíšeného metabolismu a vyplynuly mi rychlosti a tepové frekvence pro jednotlivé typy zátěže. Asi jsem se do teď při tréninku trochu šetřil. Přínosné bylo i povídání o sportovní výživě a režimu s panem magistrem."

J. N.