LAKTÁTOVÁ KŘIVKA

Vyšetření laktátové křivky na běžeckém nebo cyklotrenažeru

Služba obsahuje:

  • Vyšetření laktátové křivky
  • Osobní konzultaci výsledků vyšetření - 
  • Vyšetření lze rozšířit o klidové i zátěžové EKG !!!
  • CENA: 2500,-


Výstup z vyšetření laktátové křivky na běžeckém trenažeru:

Další součástí vyšetření je i měření podkožního tuku (kaliperace).

Vlastní test trvá cca 30 minut. Kromě sportovního oblečení si s sebou vezměte i věci na osprchování. Vyšetření provádíme i v odpoledních a večerních hodinách! Vyšetření není vhodné za zvýšené únavy, před vyšetřením doporučujeme standardní výživový i pitný režim.

Osvědčená metoda, díky které se stane váš trénink efektivním. Výsledky vyšetření nám pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste skutečně spalovali tuky nebo zvyšovali kondici a zbytečně se jen netrápili. Vyšetření probíhá na běžeckém (StarTrac) nebo cyklotrenažeru (Kettler Ergorace). Zatížení se postupně zvyšuje (zpravidla 6 intervalů - rozhodně ale ne do maxima). Na jednotlivých stupních zatížení se zaznamenává vaše tepová frekvence a hodnota krevního laktátu z odebrané krve z ušního lalůčku. Krevní vzorek je okamžitě po odběru analyzován špičkovým přístrojem Biosen c-line. Hodnota krevního laktátu i glukózy je tak známa již přibližně po 30 vteřinách, tedy hned na začátku dalšího stupně zatížení, což umožňuje eliminaci zbytečně vysoké intenzity zatížení v průběhu testu. Pro odběr skutečně stačí jen minimální množství krve a proto se jedná o bezbolestnou metodu. Po skončení testu vám z naměřených hodnot vytvoříme laktátovou křivku a doporučíme optimální tréninkové zóny.


Pro koho je služba vhodná:

Pro úplné začátečníky i pokročilé běžce nebo cyklisty a dále pro všechny, kdo cvičí a chtějí zhubnout nebo nabrat kondici.

Službu lze rozšířit o EKG

Součástí vyšetření je bezplatná analýza tělesné skladby na přístroji JAWON ioi 353:


Ještě kousek a jste u nás. 

Vyplňte prosím formulář a my se vám ozveme zpět s návrhy termínů. Děkujeme.