Cyklistika & Triatlon

 
Náš nový cyklistický balíček!
 
Balíček č. 1 - vyšetření laktátové křivky + klidové i zátěžové EKG + určení tělesné skladby
 
 
 
 

Vyšetření laktátové křivky                                              1.900,-  (retest 1.700,-)

Obsahuje konzultaci výsledků vyšetření + analýzu tělesné skladby 

Osvědčená metoda, díky které se stane váš trénink efektivním. Výsledky vyšetření nám pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste skutečně spalovali tuky nebo zvyšovali kondici a zbytečně se jen netrápili. Vyšetření probíhá na trenažeru Kettler Ergorace nebo přímo na vašem kole na trenažeru Elite Realpower. Zatížení se postupně zvyšuje (zpravidla 6-8 intervalů - rozhodně ale ne do maxima). Na jednotlivých stupních zatížení se zaznamenává vaše tepová frekvence a hodnota krevního laktátu z odebrané krve z ušního lalůčku. Krevní vzorek je okamžitě po odběru analyzován špičkovým přístrojem Biosen c-line. Hodnota krevního laktátu i glukózy je tak známa již přibližně po 30 vteřinách, tedy hned na začátku dalšího stupně zatížení, což umožňuje eliminaci zbytečně vysoké intenzity zatížení v průběhu testu. Pro odběr skutečně stačí jen minimální množství krve a proto se jedná o bezbolestnou metodu. Po skončení testu vám z naměřených hodnot vytvoříme laktátovou křivku a doporučíme optimální tréninkové zóny v tepech i wattech.​

 

 

Test probíhá na špičkovém trenažeru Kettler Ergorace. K dispozici jsou pedály se systémem SPD. Test je ale možné absolvovat i v běžné sportovní obuvi! Výsledkem je doporučení tréninkových zón v tepech za minutu, watech, resp. watech na kilogram tělesné hmotnosti.

 

​Test můžete absolvovat i na vašem vlastním kole na trenažeru Elite RealPower.

 

 

 

UPOZORNĚNÍ: Ve srovnání s laboratorním analyzátorem Biosen c-line může použití ručních analyzátorů laktátu vést k nepřesným výsledkům!

 

Vedle jednotlivých služeb nabízíme i oblíbené a cenově zvýhodněné balíčky.

 

BALÍČEK PRO KAŽDÉHO CYKLISTU (1)  ........... zlepšete svoji kondici a trénink               2.500,-        

 

Balíček obsahuje:

 • Vyšetření srdce a laktátové křivky + klidová spirometrie            
 • Určení bezrizikových tréninkových zón
 • Klidové i zátěžové EKG
 • ​Určení tělesné skladby
 • Osobní konzultaci výsledků vyšetření

 

Výsledky funkčního vyšetření (laktátové křivky) pomohou poměrně spolehlivě určit vaše tréninkové zóny vzhledem k tepové frekvenci a výkonu tak, abyste se jako začátečníci na kole jen netrápili a skutečně spalovali tuky, popř. zvyšovali kondici anebo jako zkušenější cyklisté optimálně řídili svůj trénink. Během jedné návštěvy získáte velmi cenné informace pro řízení tréninku a současně vyloučíme i možná zdravotní rizika (kolaps oběhové soustavy, srdeční arytmie, infarkt myokardu). Ve spolupráci s našimi předními kardiology zjistíme, na co vaše srdce má a co už je pro něj momentálně nadprahové zatížení. Doporučené tréninkové zóny vám sdělíme v hodnotách tepové frekvence i výkonu ve wattech. Současně tak minimalizujete zdravotní riziko a maximalizujete účinnost tréninku. Správně řízený trénink by měl srdce přiměřeně posilovat a zlepšovat jeho funkci a ne ho opakovaně přetěžovat! 

 

 

CYKLISTICKÝ  BALÍČEK (2)  ........... s tréninkovým plánem               3.990,-          

 

Balíček obsahuje:

 

 • Funkční vyšetření (laktátová křivka) + klidová spirometrie            
 • Určení tělesné skladby
 • Individuální tréninkový plán na 3 měsíce

 

Balíček služeb je určen začínajícím i pokročilejším cyklistům, kteří již chtějí systematicky trénovat. Balíček obsahuje tréninkový plán na tři měsíce, který vychází z výsledků funkčního vyšetření (laktátové křivky) a bere v úvahu Vaše individuální cíle (zvyšování kondice a výkonnosti, příprava na vybraný závod).

 

CYKLISTICKÝ  BALÍČEK (3)  ........... přizpůsobte výživu tréninku              2.900,-        

 

Balíček obsahuje:

 

 • Funkční vyšetření (laktátová křivka) + klidová spirometrie            
 • Určení tělesné skladby a energetické bilance
 • Výživové poradenství

 

Balíček je určen všem cyklistům bez rozdílu výkonnosti, kteří chtějí vylepšit trénink nebo se jim nedaří hubnout. Doporučení vhodného stravovacího režimu vychází z výsledků vyšetření laktátové křivky (určení tréninkových zón) na cyklotrenažeru, z analýzy tělesné skladby a z dosavadních stravovacích zvyklostí s ohledem k osobní kondici a cíli. Vyšetření trvá přibližně dvě hodiny.

 

CYKLISTICKÝ  BALÍČEK (4)  ...........trénink bez bolesti            2.500,-       

 

Balíček obsahuje:

 

 • Vyšetření pohybového ústrojí
 • Modelace ortopedických stélek

 

 

 

 

 

TRIATLON

 

TRIATLONOVÝ BALÍČEK                3.200,-                                

 

Ojedinělá nabídka pro triatlonisty obsahuje vyšetření laktátové křivky na špičkovém cyklotrenažeru Kettler Ergorace nebo dokonce na vlastním kole na trenažeru Elite RealPower a běhátku Star Trac. Výsledky vyšetření umožní efektivní řízení jak běžeckého, tak i cyklistického tréninku. Doporučení tréninkových intenzit pro běh dostanete v hodnotách tepové frekvence, rychlosti, běžeckého tempa i výkonu, pro kolo v hodnotách tepové frekvence a výkonu.

 

Balíček obsahuje:

 

 • 2 x vyšetření laktátové křivky (1 x kolo, 1x běžecký trenažér)  + klidová spirometrie            
 • Určení tělesné skladby včetně množství podkožního tuku
 • 2 x osobní konzultace výsledků vyšetření

 

Obě vyšetření nelze absolvovat během jedné návštěvy. Rádi vám proto nabídneme 2 termíny. Vždy několik dní před vyšetřením byste neměli absolvovat náročnější trénink nebo závod.

 

 

BALÍČEK NA MÍRU

Rádi byste využili více služeb našeho centra a žádný z našich připravených balíčků Vám zcela nevyhovuje? Neváhejte nás oslovit a my Vám rádi připravíme balíček služeb na míru.